Klub Polskiej Książki w Seattle

 

English

 

Home

O Klubie

Spotkania

Zdjęcia

Nasze recenzje

Polonijne linki

 

13 lutego, 2010 o godzinie 14:15-15:30 w Green Lake Library w Seattle odbyło się specjalne spotkanie poetyckie z Kazimierzem Poznańskim, profesorem Uniwersytetu Waszyngtońskiego i uznanym pisarzem, który czytał urywki z jego tomiku poezji "Długi wiersz". Tomik składa się z 63 wierszy o miłości, życiu i przemijaniu. Zostanie wydany w 2010 przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą.

Kazimierz Poznański urodził się w Polsce, ale od roku 1980 mieszka w USA. Wykładał na uniwersytetach Princeton, Cornell i Northwestern, a od 1987 wykłada ekonomię na Uniwersytecie Waszyngtońskim w Seattle. 

W roku 2001 opublikował w Polsce bestseller „Wielki Przekręt”, który rozszedł się w nakładzie 80 000 egzemplarzy.

Profesor Poznański pochodzi z rodziny z tradycjami malarskimi (jego wujek, Otto Ostrihansky /1895-1970/ był austriackim malarzem i profesorem sztuki)  i sam jest także malarzem. Jego duże, malowane na papierze ryżowym i przy użyciu tradycyjnych barwników obrazy wywodzą się ze szkoły malarstwa chińskiego. Wystawiane były w galeriach w  Chinach, Kanadzie i USA.

Tomik poezji „Długi wiersz” jest owocem refleksji i inspiracji muzyką Angel Lam. Jest to zbiór 63 wierszy o życiu, miłości i utracie. Książka zostanie wydana nakładem Ludowej Spółdzielni Wydawniczej w 2010.

 

Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

 

 

13 lutego, 2010, Green Lake Library - Uczestnicy spotkania poetyckiego z Kazimierzem Poznańskim


Obraz: Renia czytająca, Wojciech Weiss, 1910